Kwi 25, 2016

Posted by | 0 Comments

Historia hazardu

Historia hazardu

Hazard jest wynalazkiem starym jak świat. Zdaniem historyków jego korzenie sięgają 4000 lat p.n.e. i pierwszych zakładów sportowych (typowano wtedy zwycięzców wyścigów rydwanów i grano w kości o niewolników). Rozpopularyzowanie hazardu jest przede wszystkim zasługą starożytnej Grecji, to tam odbyły się pierwsze igrzyska.

W 1842 roku Francoise i Luis Blanc założyli pierwszy salon gry w Monte-Carlu i od tego czasu ruletka, baccarat i blackjack stały się najsłynniejszą światową rozrywką. Następnie powstały maszyny do gry o nazwie one-armed bandit, które do tej pory stoją w każdym kasynie. Zaś w 1911 roku w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych zbudowano słynne na całym świecie Las Vegas, Stolicę Hazardu.

Kolejnym przełomem w historii hazardu było założenie pierwszego internetowego serwisu hazardowego. Dziś takich serwisów są tysiące, a każdy przyciąga niezliczoną liczbę fanów ruletki, bingo czy slotów. Odkąd gry hazardowe rozpowszechniły się w sieci, zdobywanie pieniędzy stało się banalnie proste!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *